Nasze przedszkole to placówka,
  założona przez doświadczone ,
wykwalifikowane i lubiące pracę z dziećmi osoby.

Budynek przedszkola:

Mieści się w Otwocku przy ul. Legionów 2a w budynku z przyjaznym klimatem, w zielonym i zacisznym otoczeniu. Jest to kameralne przedszkole mające 4 kolorowe sale zabaw, pomieszczenia do zajęć specjalistycznych, odpowiednio wyposażona kuchnię, przyjemny plac zabaw. Przedszkole spełnia wymogi sanepidu i straży pożarnej .

Metody pracy z dziećmi:

W naszej codziennej pracy z maluchami korzystamy z wielu sprawdzonych i pewnych metod. Nie są to jednak tylko tradycyjne programy edukacyjne, ale także nowatorskie metody rozwijania zdolności dzieci. Wychodzimy z założenia, że najlepszym podejściem do wychowania i nauczania jest umiejętne połączenie dwu rodzajów działań: tradycyjnego postępowania z najmłodszymi i oryginalnego, często nieszablonowego rozbudzania w nich ich ukrytych możliwości i zainteresowań, dlatego kładziemy nacisk na rozwój umiejętności artystycznych. Chcemy wpływać na zdolności manualne, muzyczne i teatralne a tym samym budować u Naszych Przedszkolaków poczucie własnej wartości, odnajdywania swojego miejsca w otaczającym świecie.

Poniżej prezentujemy listę programów, na jakich możemy oprzeć nasze działania edukacyjne:

“ABC… program wychowania przedszkolnego XXI wieku.”
realizowany w grupie dzieci najmłodszych

“Wesołe przedszkole"

realizowany z dziećmi powyżej trzeciego roku życia

“Dziecięca matematyka” - program wspomagania rozwoju umysłowego dziecka, edukacja matematyczna dziecka
Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska

Metoda Dobrego Startu - wspierająca rozwój psycho-motoryczny dziecka, ułatwiająca naukę czytania i pisania
realizowany z dziećmi od czwartego roku życia

Oraz Programy Autorskie napisane przez nauczycieli przedszkola dostosowane po obserwacji do potrzeb i możliwości dzieci w poszczególnych grupach wiekowych.